poradnia

kursy


porady-indywidualne

o-mnie

galeria

moje-mazy
kontakt
kontakt
Zapisy:

Wszystkie zgłoszenia są przyjmowane:

Telefon
669-638-155

E-mail
torun@poradnia-metanoia.pl

Skorzystaj z formularza kontaktowego »

Warsztaty dla SINGLI
"JAK SZUKAĆ, BY ZNALEŹĆ"
...
Nieszawa (koło Ciechocinka)

poprowadzi:

-Maria Danielewska


Jeśli myślisz, że nie odpowiadasz w życiu za osiągnięcie tego, czego pragniesz, to chcę Ci powiedzieć,
że jesteś w błędzie, właśnie ,że odpowiadasz.

Jeśli myślisz, że:
- nie ma właściwych mężczyzn, wszyscy są już zajęci…
- nie ma środowiska w którym można poznać kogoś  interesującego…
- mieszkam w okolicy, w której nie ma z kim pójść na randkę…
- tu nie ma dostatecznie  dużo kobiet…
- ci atrakcyjni nie są wartościowi, a ci uduchowieni są nudni…

Jeśli zadajesz sobie pytanie:
- dlaczego zawsze te osoby, którymi nie jestem zainteresowany(a)  lubią mnie, a dla tych, które ja lubię, nie jestem pociągający(a)?
- dlaczego wciąż trafiam na niewłaściwe osoby, albo dlaczego nie pociągam właściwych osób?
- dlaczego nie potrafię znaleźć osoby, której pragnę?

lub inne pytania na które nie potrafisz znaleźć odpowiedzi , to zapraszam na warsztaty, które pomogą Ci wyjaśnić  przyczyny tych trudności. Rozumiem, że możesz odczuwać samotność lub bezradność, ale co robisz, aby  je pokonać?  Może zrzucasz winę na okoliczności, rodzinę, własną historię. Może wciąż się tłumaczysz, usprawiedliwiasz, albo innych obwiniasz łącznie z Panem Bogiem, że nie możesz spotkać tej jedynej osoby?

Dzięki  warsztatom zrobisz jeden krok do przodu, który może uaktywnić w Tobie nowe siły życia. Nauczysz się konkretnych metod postępowania, by się dowiedzieć, czego potrzebujesz i chcesz, by znaleźć właściwą osobę.

Zajęcia będą odbywać się w malowniczo położonej Nieszawie nad Wisłą,
w odrestaurowanym klasztorze franciszkańskim.
W nielicznym gronie będziemy poszukiwać rozwiązań dla osobistych trudności. Będzie możliwość uczestnictwa w Eucharystii, konsultacji indywidualnych z prowadzącą oraz rekreacji.

 

Termin: ...

Przyjazd w piątek, godz. 15.00

Zakończenie w niedzielę, godz.17.00

 

Miejsce: Nieszawa ul. M.M. Kolbe 9
( mapa dojazdu na stronie: klasztorwnieszawie.pl  )

                        Koszt: 370zł od osoby ( w tym nocleg + wyżywienie +  warsztaty)             

W zgłoszeniu proszę o podanie danych:

1. Imię i nazwisko

2. Wiek i miejscowość

3.Nr telefonu

4.Adres mailowy

Uwaga! Termin nadsyłania zgłoszeń upływa ...


Refleksje uczestników z poprzednich warsztatów

Warsztat dla singli „Jak szukać by znaleźć” był dla mnie bardzo cennym czasem. Jeśli ktoś myśli, że już wszystko o sobie wie i nic nowego już dowiedzieć się nie może, zostanie szybko wyprowadzony  z błędu. Nigdy bowiem dość przyglądania się sobie samemu, sobie w relacji
z innymi, czy wreszcie sobie w relacji z płcią przeciwną, zwłaszcza gdy wciąż szuka się swojej drugiej połowy oraz gdy już czasem nawet brak nadziei, że się ją znajdzie.
Maria jest ciepłą , mądrą i uważną  na innych osobą, która dzieli się sobą i doświadczeniem 
z innymi. Dzięki niej można poznać swoje pragnienia i potrzeby a także skorygować swoje oczekiwania względem tego jedynego, który w naszych wyobrażeniach powinien zjawić się na białym rumaku, nadać sens i znaczenie  naszemu życiu. A prawda jest taka, że rycerz się nie pojawi nagle w naszym życiu, bez naszego udziału i aktywnego działania.Jeśli chcę spotkać się
z drugą połówką, muszę zacząć działać i zmienić swoje oczekiwania.
Mario, dziękuję Ci za ten warsztat, cieszę się, że mogłam spotkać taką osobę jak Ty. Dziękuję.                                                                                                      
                                                                                                       Magda P.

Warsztaty uzmysłowiły mi, że ode mnie zależy więcej niż mi się wydaje. Dały mi motywację do aktywniejszego działania, otwarcia się na innych i sposobu na pewnego rodzaju wyluzowanie, które pozwoli mi  na lepsze poznanie siebie i budowanie dojrzalszych relacji.

 

- rezultaty na razie przerosły moje oczekiwania
- fajnie gdyby facetów  było tyle, ile kobiet, choć to pewnie słabo możliwe…
- super wycieczka do Ciechocinka!
- podoba mi się, że Ty sama stajesz razem z nami przed nowymi wyzwaniami
  (dyskoteka w Ciechocinku), to mnie ucz tego” tu i teraz” właśnie
- naprawdę wspaniałe doświadczenie
- jestem Ci wdzięczna za Twoją postawę, serce, dostrzeganie dobra
Dziękuję  
                                                                                                         Honorata

 

Dzięki warsztatom uświadomiłam sobie, że muszę zmienić podejście do samej siebie. To pierwszy krok do tego, aby dokonały się zmiany  w moich relacjach z innymi, zwłaszcza z mężczyznami. Odkryłam w sobie wolę do działania. Wiem, z czego muszę zrezygnować (ale nie poświęcić)
aby moje starania nie były stresem. Aby moje spotkania z drugim człowiekiem nie wywoływały strachu, paniki. Potrzebuję pokochać siebie , samoakceptacji.
Wiem już, że moje relacje mogą być przyjemne, ciekawe. To zależy ode mnie.
Odkryłam siebie, trochę nie poukładaną, trochę zagubioną. Dowiedziałam się jak mogę sobie pomóc, aby nie działać destrukcyjnie, ale  twórczo.
Na pewno jestem na dobrej drodze, aby odkryć swoje powołanie. Przede mną droga na której myślę spotkam to, co dla mnie pełnią życia. Przecież mam  wszystkie potrzebne narzędzia. O tym wcześniej nie wiedziałam lub nie chciałam wiedzieć.
                                                                                                        Magda T.

Przyznaję, że wszystko, co się na nich działo dało mi dużo do myślenia. Niby wiedziałam, że mam nie czekać bezczynnie, ale potrzebowałam to usłyszeć. Usłyszeć, że trzeba działać i jak to zrobić. Usłyszeć, że mam zapomnieć o tym, że mogę komuś sprawić przykrość, jak mi się nie spodoba. Przecież na pierwszym spotkaniu nie robię nikomu nadziei. Również przyjrzenie się innym osobom z podobnymi problemami było budujące. Niektórzy mieli problemy, żeby powiedzieć o sobie coś pozytywnego. Jak z kolei miałam problem, żeby powiedzieć, co muszę zrobić, żeby osiągnąć moje cele. W ostatnich rozmowach z uczestnikami wszyscy powiedzieli mi komplement, że jestem ładna. Było to bardzo miłe, choć wolałabym jakąś krytyczną uwagę, żeby zastanowić się nad tym, jak mnie widzą inni. Tego trudno dowiedzieć się w codziennym życiu.
Jeśli chodzi o sam przebieg warsztatów to najbardziej podobały mi się ćwiczenia w grupach. Zauważyłam, że małych gronie osób nie mam problemu z wypowiadaniem się. Natomiast na forum skupiałam się na tym, co mówią inni. Szczególnie niewiele miałam do powiedzenia o filmach, ponieważ potraktowałam je jako rozrywkę i nic na tyle mnie nie ujęło, żeby wywołać jakieś głębsze przemyślenia. Ciekawą inicjatywą był też nieplanowany wyjazd do Ciechocinka. I tu muszę przyznać, że bardzo podobała mi się Twoja postawa. To, że chciałaś z nami pojechać i luz w zabawie.
Generalnie ten weekend był bardzo ciekawym i motywującym doświadczeniem. Bardzo się cieszę, że mimo falstartu pojechałam na warsztaty. Jestem pełna nadziei, że uda mi się spotkać mężczyznę na moim poziomie, z ktróym będę chciała się dzielić, a on ze mną. 
Pozdrawiam serdecznie,
                                                                                                      Małgosia Ch.